• Rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Bukowie i oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bukowie
          • Rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Bukowie i oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bukowie


          • Terminy postępowania rekrutacyjnego,

            terminy składania dokumentów

            oraz terminy postępowania uzupełniającego

            na rok szkolny 2022/2023


            Do 25 lutego 2022 r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, do którego dziecko aktualnie uczęszcza. Jeżeli rodzice nie złożą deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, dziecko nie zostanie przyjęte od 1 września do przedszkola/oddziału przedszkolnego.


            Od 01 marca do 31 marca 2022 r. – składanie wniosków o przyjęcie na wolne miejsca do przedszkola/oddziału przedszkolnego.


            11 kwietnia 2022 r. – posiedzenie komisji rekrutacyjnej w zespole, ogłoszenie wyników, umieszczenie imiennych list w widocznym miejscu w przedszkolu/oddziale przedszkolnym wraz z podaniem możliwości odwoławczych od podjętych decyzji.


            Do 20 kwietnia 2022 r. – potwierdzenie pisemne przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka woli przyjęcia do przedszkola/oddziału przedszkolnego.


            Do 31 maja 2022 r. – prowadzenie postępowania uzupełniającego w przypadku, gdy przedszkole/oddział przedszkolny dysponuje wolnymi miejscami.

            Wniosek_o_przyjecie_Bukowa.pdf

            Potwierdzenie woli należy dostarczyć do 20 kwietnia 2022 r. do godz. 15.00 do przedszkola lub sekretariatu zespołu.

            potwierdzenie_woli_przedszkole.pdf

            potwierdzenie_woli_zerowka_szkola.pdf

            Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola- grupa maluchy

            grupa_maluchy_przedszkole.pdf

            Lista zakwalifikowanych dzieci do przedszkola - grupa średnia

            grupa_srednia_przedszkole.pdf

            Lista zakwalifikowanych dzieci do przedszkola _ grupa ,,0" _starszaki

            zerowka_przedszkole.pdf

            Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego w szkole (klasa"0")

            zerowka_szkola.pdf

            ​​​​​​​Lista rezerwowa dzieci do przedszkola w roku szkolnym 2022/2023

            lista_rezerwowa.pdf



        • Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki
          • Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki

          • Mierzymy, przycinamy i przymierzamy – tak w skrócie można opisać kolejny moduł programu ,, Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.

            Tym razem na najmłodszych uczniów czekały techniczne zagadki i zmagania. Dzieci wspólnie z nauczycielem odkrywały  jak umiejętności matematyczne przydają się podczas wykonywania prac technicznych.

            Zadaniem uczniów było wykonanie podstawki. Zanim jednak najmłodsi przystąpili do działania, wspólnie przemyśleli projekt wykonania, zastanowili się, jakich  materiałów użyć i jak je odpowiednio przygotować. Zadanie z pozoru było łatwe, jednak tak łatwo nie było.

            Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki to projekt skierowany do klas młodszych, którego realizację rozpoczęła już klasa 3  w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie. Uczniowie kl. 3 są uczestnikami projektu. „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.Tematyka wszystkich modułów jest zgodna z kierunkami polityki Ministerstwa Edukacji i Nauki na rok szkolny 2021/2022.

            Aktywności podejmowanie w trakcie realizacji modułów sprzyjają rozwijaniu kompetencji kluczowych, które są podstawą do osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym. Są one połączeniem wiedzy, umiejętności i postaw, wspierających zarówno rozwój osobisty, aktywne i świadome obywatelstwo, jak i przyszłą możliwość znalezienia zatrudnienia. Działania podejmowane w ramach projektu realizują podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Każdemu
            z modułów przypisane są wymagania szczegółowe wchodzące w skład treści kształcenia przede wszystkim z zakresu edukacji matematycznej, ale także edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. W dniu 22 lutego 2022r. odbył się pierwszy jego moduł „Matematyka w kuchni”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach , obejrzały film edukacyjny ale najwięcej przyjemności miały podczas wykonywania kruchych ciasteczek.  Analizowały przepis , porównywały wielkości, poznawały jednostki wagi i pojemności. Nauczyły się co to jest „szczypta soli”, ćwierć i połowa, odmierzały produkty łyżeczką.  Ciasteczka były bardzo smaczne. Działały według przepisu i instrukcji wykonania. Ważyły, mieszały, wałkowały ciasto, wycinały kształty, przygotowały do pieczenia i zadbały o ładne podanie. Podczas całej pracy dbały o higienę wykonania. Zajęcia były okazją do zdobycia wielu umiejętności praktycznych.

        • Słodkości dla wszystkich dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie
          • Słodkości dla wszystkich dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie

          • W akcji "Zakupy z klasą" w Delikatesach Centrum w Bukowie najwięcej naklejek zdobyła klasa I. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę 2000,00 zł, które przeznaczone zostaną na dofinansowanie wyjazdu klasowego. Pozostali uczniowie i przedszkolaki otrzymały słodkie upominki od właścicieli Delikatesów Centrum w Bukowie. Dziękujemy organizatorom i fundatorom nagrody.

             

        • Antarktyda oczami drugoklasistów
          • Antarktyda oczami drugoklasistów

          • Klasa II ze Szkoły Podstawowej w Bukowie pracowała cały tydzień metodą projektu pt. “Antarktyda”. Wyszliśmy od omawiania książki “Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów. Cały tydzień zbieraliśmy materiały i wiedzę dotyczącą Antarktydy, pracy polarników, stacji badawczych, życia pingwinów…

            Materiał posłużył nam do stworzenia albumów wiedzy – lapbooków tematycznych. Zwieńczeniem projektu było tworzenie w grupach makiety Antarktydy. Tworzyliśmy ze styropianu i kostek cukru oraz własnoręcznie ulepionych plastelinowych pingwinków.

            Zabawa była przednia a wiedza zdobyta w taki sposób smakowała jeszcze bardziej. Wszyscy uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, a wiedza w ten sposób zdobyta na pewno na długo zostanie dzieciom w pamięci.

        • "Poznaj bezpieczny Internet" - lekcja online
          • "Poznaj bezpieczny Internet" - lekcja online

          • 21 lutego uczniowie klasy 3 podczas zajęć wzięli udział w lekcji online „Poznaj bezpieczny internet” adresowanej właśnie  do uczniów z klas młodszych szkół podstawowych. Lekcja oparta była o fabułę projektu edukacyjnego Sieciaki.pl. Śledząc walkę drużyny Sieciaków ze złymi Sieciuchami: Kłamaczem, Bełkotem, Kradziejem i Śmieciuchem, uczniowie poznali podstawowe zagrożenia online, jak cyberprzemoc, nadużywanie sieci, kontakty z obcymi osobami oraz zasady bezpiecznego korzystania z internetu.
            Lekcja była z wykorzystaniem serii kreskówek poprowadził ją autor projektu Sieciaki - Łukasz Wojtasik.

            Celem zajęć było:

            • wprowadzenie w tematykę bezpiecznego korzystania z internetu,
            • zapoznanie z podstawowymi zagrożeniami, które dziecko może napotkać w sieci,
            • przekazanie wiedzy dotyczącej przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online.


            Zajęcia odbyły się  na platformie YouTube. Zajęcia podzielone były na dwie części:
            I część: Prezentacja prowadzącego, pytania, odpowiedzi.
            II część: Wykonanie pracy przez grupę.

             

        • Światowy Dzień Kota 2022
          • Światowy Dzień Kota 2022

          • A ja mam kota na punkcie kota

                17 lutego mają swoje święto  Kicie, Mruczki i Pimpusie, dachowce i kanapowce. Chadzają swoimi drogami i uwielbiają być w centrum zainteresowania. Pamiętamy o nich i dlatego…

            z okazji Światowego Dnia Kota, jak co roku  w szkole w Bukowie odbywa się wiele konkursów, zabaw i zajęć, które  skierowane są do wszystkich, którzy lubią koty, mają kota, marzą, by mieć kota, o których mówią, że „mają kota".

               W tym dniu można było spotkać przed biblioteką szkolną KOTA i to nie jednego, ale całą plejadę kotów: małych, dużych, pręgowanych i łaciatych, rudych, szarych, burych, czarnych i całkiem białych. Całe to kocie towarzystwo pochodziło z konkursu plastyczno-literackiego. Zadaniem uczniów było napisać wiersz
             i wykonać do niego ilustrację.

            Laureaci konkursu:

            I miejsce- Julia Jabłońska

            II miejsce- Marta Janowska

            III miejsce -Maja Bodzioch  i Weronika Stefańczyk

            Wyróżnienie: Nadia Chojnecka i Piotr Stefańczyk.

            Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów książek, gdzie głównym bohaterem był kot oraz zajęć plastycznych, podczas których uczniowie wykonywali „Mozaikowe koty”.

        • Serce dla Hospicjum
          • Serce dla Hospicjum

          • Akcja dobrych serc, a wszystkie… dla Hospicjum!

               Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna dłoń” działające w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie wspólnie z Parafią Matki Bożej Różańcowej włączyli się  do akcji „Serce dla Hospicjum” organizowanej przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.


                Z okazji Dnia Chorego (11 lutego) i Dnia Św. Walentego (14 lutego)    rozprowadzaliśmy  w szkole i  parafii piernikowe serduszka, jako cegiełki, na potrzeby Hospicjum im. św. M. Teresy z Kalkuty
            w Kielcach. Zdajemy sobie sprawę ,że potrzeb jest zawsze  wiele , ale w „Sercach dla Hospicjum” chodzi o coś więcej: o budowanie społeczności wrażliwej na cierpiącego człowieka. (Hospicjum, to placówka świadcząca medyczną i duchową opiekę dla ciężko chorych pacjentów).

                Pierniczki w kształcie serc upiekli uczniowie z rodzicami oraz Panie
             z Kół Gospodyń ze Skorkowa i Występ, za co serdecznie dziękujemy.

            Ta akcja pokazuje, że jesteśmy jedną  drużyną i to zawsze otwartą na drugiego człowieka.

             „Serduszkowe” rękodzieła i gotowa do pomocy społeczność lokalna wsparły kieleckie hospicjum kwotą 2510,74zł.

            Uczniowie, którzy razem z rodzicami upiekli piernikowe serduszka:

            Kacper Mietelski , Wiktoria i Marysia Cichacka, Aleks Frączek, Zosia, Weronika i Piotruś Stefańczyk, Julia, Bartek i Ignaś Hajduk, Maksiu Frączek, Antosia Gawor, Ada Nykiel, Błażej i Colette Cudzik, Nikola Bebel, Paweł i Piotr Budziosz, Adaś i Maciej Stańczyk, Kacper Jasiński, Dawid Klimczyk oraz Ola, Szymon i Łukasz Kosecki ze szkoły w Cieślach.

            DZIĘKUJEMY!!!!

        • Walentynki
          • Walentynki

          • Walentynki to święto skierowane głównie do zakochanych, jednak w szkole jest to dzień, w którym piękne uczucie, jakim jest miłość, rozumiane jest znacznie szerzej.

            14 lutego w Szkole Podstawowej w Bukowie obchodziliśmy Walentynki. Dzień ten wpisał się już na stałe w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości.

            Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ,,walentynkę”. Każda otrzymana kartka była powodem do wielkiej radości. Dając drugiej osobie kartkę, zapewniamy ją o swojej przyjaźni. Informujemy ją o tym, że jest dla nas kimś ważnym.

            W klasach było czerwono, różowo, po prostu - miłośnie :) Były zdjęcia z czerwonymi serduszkami, prace plastyczne, zabawy oraz wiele radości.

            Szkoda, że następny taki dzień będzie dopiero za rok!

        • Wyjazd do kina "Muza" we Włoszczowie
          • Wyjazd do kina "Muza" we Włoszczowie

          • Uczniowie klasy 2 i 3 z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II        w Bukowie 9 lutego wybrali się do kina Muza we  Włoszczowie na film – ekranizację powieści A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” o tym samym tytule. „Dzieci z Bullerbyn” to niekwestionowana klasyka literatury dziecięcej. Poczynając od 1947 roku świat najmniejszej wioski w Szwecji, wykreowany siłą ciepłego humoru oraz wyobraźni Astrid Lindgren, zaprasza kolejne pokolenia czytelników. Dodajmy - tych młodszych i starszych, gdyż kto raz zaprzyjaźnił się z Lisą oraz innymi mieszkańcami Bullerbyn, ten niejeden raz zapragnie otworzyć na nowo karty tej niezwykłej książki.

            Film autorstwa Lasse Hallströma, uznawany za klasyczną adaptację prozy szwedzkiej pisarki, z powodzeniem oddaje najważniejsze cechy oryginału: ujmujący humor, gawędziarską narrację, pochwałę przyjaźni oraz fascynację dziecięcymi przygodami.                                                                                         
            Wracając jednak do  wizyty w kinie. My – opiekunowie  przeżyliśmy sentymentalny powrót do przeszłości - w dzieciństwie czytaliśmy książkę "Dzieci z Bullerbyn" i oglądaliśmy film. Tak się nawet nieco zastanawialiśmy, jaki będzie odbiór tego filmu dzisiaj. W końcu jest zupełnie różny od współczesnych produkcji filmowych dla dzieci. Brak w nim jest wartkiej akcji, wszystko jest zupełnie zwyczajne, codzienne, tło stanowią muzyka i pejzaże, brak jest dowcipów z podtekstami, które we współczesnej sztuce filmowej mają zapewnić kinową rozrywkę nie tylko dzieciom, ale i towarzyszącym im rodzicom. Jakież było nasze zdziwienie, gdy nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem  do samego końca filmu  śledzili przygody gromadki dzieci. 

        • Dzień Bezpiecznego Internetu
          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci.

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie "Jestem bezpieczny w sieci", uczestniczyli w zajęciach na tematy cyberprzemocy, hejtu i bezpieczeństwa w inetrnecie, wykonywali plakaty.

            Najważniejsze zasady: 

            https://www.dobreprogramy.pl/dzien-bezpiecznego-internetu-oto-5-najwazniejszych-kwestii,6735067646024416a