• Teatr Lalkowy "Pinokio" w przedszkolu

• 23  stycznia 2023 r. Samorządowe Przedszkole w Bukowie odwiedził  Teatr Lalkowy "PINOKIO" z Nowego Sącza. Zawitała również klasa 0 ze Szkoły Podstawowej w Bukowie. Wszystkie dzieci miały okazję obejrzeć spektakl "O Janku, Dziadku Mrozie i Złej Czarownicy". Przedszkolaki poznały historię przyrodnich sióstr, złej macochy, nieszczęśliwego ojca i Janka. Uważnie śledziły przygody głównych bohaterów – dobrej i życzliwej Małgosi i jej siostry Basi, zupełnie innej – niemiłej i samolubnej.

Kto to słyszał, żeby tak krzyczeć, tak brzydko zwracać się do innych i myśleć tylko o sobie? Na szczęście, jak to zwykle w bajkach bywa, dobro i życzliwość zostały nagrodzone. Dynamiczna akcja wywołała uśmiech i duże zainteresowanie przedszkolaków. Po spektaklu, dzieci wspaniale odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki zadawane przez aktorów i wzajemnie dzieliły się spostrzeżeniami i wrażeniami z przedstawienia.

•   Wyjazd najmłodszych na przedstawienie „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”
          • Wyjazd najmłodszych na przedstawienie „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”

• 18 stycznia 2023 r. uczniowie kl. 0 ze Szkoły Podstawowej w Bukowie i przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Bukowie wraz z opiekunami wybrali się do Domu Kultury we Włoszczowie  na przedstawienie pt. "O wesołym Sindbadzie żeglarzu". Podróżując za odważnym Sindbadem na scenicznym morzu najmłodsi napotkali na  wszystko, co uczyniło nieśmiertelnym świat baśni tysiąca i jednej nocy.

Obejrzeli niezwykle barwne przedstawienie, dopełnione orientalnymi kostiumami, scenografią i piosenkami. Głównym bohaterem  przedstawienia był jeden z najbardziej znanych i lubianych podróżników Dalekiego Wschodu – żeglarz Sindbad, który może być wzorem do naśladowania. Morały zawarte w jego licznych przygodach pokazują, że   w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.

• Klasa VII laureatem ogólnopolskiego konkursu kodowania

• Uczniowie klasy VII zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu CodeWeek, którego organizatorem  jest NASK - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie. Konkurs jest realizowany we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Zwycięska drużyna w nagrodę otrzymała 10 pakietów CodyRoby do nauki programowania bez komputera wraz ze specjalną taśmą, która pozwoli przenieść planszę w dowolne miejsce i zwiększyć jej rozmiar.

Uczniowie naszej szkoły kodowali mBoty. Roboty zmieniały kolory świateł, poruszały się po wyznaczonych trasach, grały melodie. Stosowali przy tym pętle i warunki.  Robot może być modyfikowany poprzez zmianę położenia czujników, dodanie dodatkowych modułów i elementów, w tym klocków LEGO. MBot jest  stworzony do nauki programowania i wprowadzenia uczniów w świat robotów i komputerów. W intuicyjnym programie mBlock opartym na Scratch, oraz w tekstowym środowisku Arduino IDE, można nie tylko programować roboty ale też tworzyć proste gry, animacje i inne programy. Nauka poprzez zabawę pozwala uczniom odkrywać talenty i rozwijać zdolności.

Uczniom gratulujemy sukcesu! Opiekunem grupy była p. Lucyna Wygoda.