• Wyróżnienia w konkursie plastycznym

• Julia Spurek i Martyna Mietelska zdobyły wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Młodzież NIE hejtuje", którego organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. gen Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. Opiekunem uczennic była Pani Lucyna Wygoda. Gratulujemy!

Celem konkursu było zainicjowanie artystycznej refleksji na temat hejtu i mowy nienawiści (dostrzeżenie problemu hejtu w otoczeniu rówieśniczym, szkolnym, na portalach społecznościowych).  Poprzez udział w konkursie młodzież nabywa umiejętności rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z internetu.

• II miejsce uczniów z klasy VIII

• Drużyna z klasy VIII w składzie: Julia Peryc, Dominika Siwek i Dawid Klimczyk zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym, który zorganizowało Liceum Ogólnokształcące w Małogoszczu. Opiekunem drużyny była Pani Iwona Żuralska. Gratulujemy!

• Misterium Męki Pańskiej

• 13 kwietnia 2022 roku w naszej szkole miało miejsce wzruszające wydarzenie. Uczniowie klas: VI, VII a i VIII pod czujnym okiem p. Ewy Terpic-Zając i ks. Andrzeja Dulnika przygotowali Misterium Wielkanocne „W poszukiwaniu Mistrza...." na podstawie ewangelii św. Marka. Było to wzruszające wprowadzenie w klimat Triduum Paschalnego.

Wykorzystując wcielenie się dwóch osób w postać Jezusa miało w nietypowy sposób przekazać wielkość  i dobroć Jezusa. Młodzi aktorzy pokazali nam, że Jezus może przybrać osobowość (postać) każdego człowieka, może być każdym z nas. Młodzież szkolna przedstawiła w bardzo wzruszający sposób wydarzenia od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej. Zobaczyliśmy Ostatnią Wieczerzę, modlitwę Jezusa w Ogrójcu, Drogę Krzyżową (płaczące niewiasty, Szymona z Cyreny, Weronikę ocierającą twarz Jezusa), śmierć i pusty grób Jezusa. Przedstawienie męki Jezusa przez starszych kolegów zrobiło ogromne wrażenie na młodszych uczniach, nauczycielach, pracownikach szkoły. Pięknie dobrane stroje, przez lata gromadzone przez p. Ewę wprowadziły w klimat i atmosferę przezywania Świąt Wielkiej Nocy. Całość przedstawienia dopełniona została przez odpowiednio dobrane pieśni religijne opracowane przez p. Renatę Krawczyńską i zaśpiewane przez chór szkolny. Na koniec uroczystości dyrektor szkoły p. Agata Kapelusz- Derejska i ksiądz proboszcz Tadeusz Siciarski złożyli wszystkim życzenia świąteczne.