• Rekrutacja na rok 2024/2025 - przedszkole

• Terminy postępowania rekrutacyjnego,

terminy składania dokumentów

oraz terminy postępowania uzupełniającego

w Samorządowym Przedszkolu w Bukowie i oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Bukowie

na rok szkolny 2024/2025

1. Do 29 lutego 2024 r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu, do którego dziecko aktualnie uczęszcza. Jeżeli rodzice nie złożą deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, dziecko nie zostanie przyjęte od 1 września do przedszkola.

1. Od 01 marca do 29 marca 2024 r. – składanie wniosków o przyjęcie na wolne miejsca do przedszkola.

1. 10 kwietnia 2024 r. – posiedzenie komisji rekrutacyjnej w zespole, ogłoszenie wyników, umieszczenie imiennych list w widocznym miejscu w przedszkolu wraz z podaniem możliwości odwoławczych od podjętych decyzji.

1. Do 23 kwietnia 2024 r. – potwierdzenie pisemne przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka woli przyjęcia do przedszkola.

1. Do 31 maja 2024 r. – prowadzenie postępowania uzupełniającego w przypadku, gdy przedszkole dysponuje wolnymi miejscami.

• Dokumenty do pobrania:

> Wniosek o przyjęcie kandydata do przedszkola / oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej <

Wniosek_Bukowa_2024.pdf

• Wygrana klasy II b

• Miło nam poinformować, że praca plastyczna wykonana przez Marię Moskwę z klasy 2 b została nagrodzona w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Spotkanie ze sztuką”  zorganizowanym przez @Grupa PGE . Nagrodą w konkursie jest wycieczka dla całej klasy 2b do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Serdecznie gratulujemy wygranej.

• Wycieczka do Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Happy Jumper

• 6 lutego 2024 roku klasy VII i VIII z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie uczestniczyły w wycieczce do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach i Happy Jumper w Kielcach. Główną ideą działania Centrum jest wzbudzenie zainteresowania wśród zwiedzających naukami przyrodniczymi, poprzez aktywne i wzmacniające postawę kreatywną działania edukacyjne, okraszone wyśmienitą zabawą.

To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie cała ekspozycja oraz działania edukacyjne, skupiają się na zdrowym i dobrze funkcjonującym organizmie ludzkim oraz jego otoczeniu. Nasi uczniowie mieli możliwość aktywnego kontaktu ze zjawiskami naukowymi. Poznali tajniki ludzkiego organizmu korzystając z interaktywnych stanowisk. W Parku Trampolin w Kielcach była szalona radość i zabawa. Uczniowie znaleźli tu wiele różnorodnych aktywności. Główną atrakcją są oczywiście trampoliny, na których można skakać, wykonywać akrobacje i odkrywać nowe triki. Oprócz tego, w parku znajdują się również takie atrakcje jak: basen z gąbkami, eliminator, ścianki wspinaczkowe, olbrzymie zjeżdżalnie. Opiekunami były p. Ewa Chyb i p. Lucyna Wygoda.

• Bal karnawałowy klas 0-III

• Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów    i zabaw. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami. W środę 31 stycznia 2024r. odbył się długo oczekiwany przez uczniów klas 0-III – bal karnawałowy. Tego dnia szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w zimową krainę pełną wróżek, księżniczek, czarownic, superbohaterów, kowbojów, piratów, policjantów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się   ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami i rodzicami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił wodzirej, czarodziej z grupy PIKSEL, który nikomu nie pozwolił się nudzić. Dzieci tańczyły twista, przeboje współczesnych, znanych wykonawców, makarenę, kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez czarodzieja, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe.    Bal trwał trzy godziny, za sprawą dobrze dobranej muzyki i wspaniałej atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe przebrania naszych wychowanków. Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw, podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek – słodkie i przepyszne pączki.      Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.