• Spektakl teatralny "Czerwony Kapturek"

• Teatr Lalki i Aktora w Łomży przygotował spektakl dla dzieci. "Czerwonego Kapturka" dzięki transmisji internetowej oglądali również uczniowie  kl.0,1,3 ze Szkoły Podstawowej w Bukowie. "Czerwony Kapturek" to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci, w którym również dorośli znajdą coś dla siebie.

Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie lalki tworzone są w trakcie gry z różnych elementów codziennego użytku. Spektakl opowiada o samotności dziecka, jego marzeniach i nadziei prostymi emocjami oraz nieskomplikowanymi środkami teatralnymi. Dzięki iTeatrowi uczniowie nie muszą opuszczać szkolnych murów za każdym razem, gdy chcą spotkać się ze sztuką.

• KOLOROWA WIOSNA

• Samorząd Uczniowski szkoły w Bukowie zorganizował KOLOROWY TYDZIEŃ WIOSNY ! W każdy dzień tygodnia uczniowie są zachęcani do wykonania zaproponowanego zadania. Poniedziałek był „Dniem bez plecaka”. Uczniowie zapakowali swoje książki i przybory szkolne w przeróżny sposób. Wykazali się dużą kreatywnością i pomysłami. Widzieliśmy w szkole sklepowe wózki, szafki, różnego rodzaju torby, garnki, skrzynki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Najlepszą pomysłowością wykazał się uczeń Wiktor Szustak z klasy VI - I miejsce, Wiktor Robak z klasy I – II miejsce i Oliwia Piekaj z klasy V – III miejsce.

Wtorek, czyli Pierwszy Dzień Wiosny, rozpoczął się apelem przygotowanym przez klasę V. Uczniowie w sposób humorystyczny i ciekawy zaprezentowali Wiosenny Pokaz Mody. Stroje, które publiczność miała okazję zobaczyć na czerwonym dywanie, wywołały salwę śmiechu i gromkie brawa.

Drugim punktem programu był przeprowadzony konkurs na najładniejsze przebranie w postać bajkową. Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwóch kategoriach: klas 0-3: Lena Załęcka i Wiktor Robak i klas: 4-8: Antonina Gawor i Bartłomiej Wilk, którzy jednocześnie otrzymali tytuł MISS i MISTERA PRZEBRANIA.

W kolejnej części wiosennego świętowania odbył się pokaz talentów, w którym uczniowie prezentowali swoje zdolności i umiejętności. Widzowie usłyszeli piękny śpiew i grę na instrumentach, podziwiali tańce i prace plastyczne. Punktem kulminacyjnym wiosennych uroczystości było spalenie Marzanny.

Wiosnę przywitaliśmy w doskonałych humorach !!!

W kolejnych dniach TYGODNIA WIOSNY wyzwaniem dla uczniów i nauczycieli będzie dobór codziennej garderoby w wyznaczonych kolorach.

Opiekun SSU Agnieszka Kwapisz

• XXXI Tydzień Kultury Języka

• „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Pod takim właśnie hasłem w dniu 20 marca 2023r. w szkole w Bukowie odbył się konkurs czytelniczy dla klas II-VIII: „Mistrz pięknego czytania”, w ramach XXXI TYGODNIA KULTURY JĘZYKA .

Celem konkursu było: propagowanie kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja książek i czytelnictwa, doskonalenie umiejętności pięknego czytania i rozbudzanie pasji czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Wyniki konkursu :

W kat. klas II-III

I miejsce zajęła- Gabriela Bębacz

II miejsce- Kacper Bakalarski

III miejsce- Maciej Koniuszewski

W kat. Klas IV- VIII

I miejsce zajęła -  Oliwia Piekaj

II miejsce- Wiktoria Cichacka i Marta Janowska

III miejsce- Piotr Stefańczyk

Organizatorkami konkursu były: Jadwiga Pięta I Aneta Banaś.

• Wystawa w 160 Rocznicę Powstania Styczniowego

• 160 lat temu mieszkańcy ziemi świętokrzyskiej stanęli do walki z rosyjskim zaborcą. Bitwa pod Małogoszczem z 24 lutego 1863 roku na stałe wpisała się w historię miasta oraz walk narodowo-wyzwoleńczych polskiego narodu, odegrała duże znaczenie dla historii narodowego zrywu. Mimo że Polacy zostali rozproszeni przez wojska carskie, była aktem bohaterskiej odwagi powstańców zgromadzonych na małogoskiej ziemi.

Wystawę przygotował i o powstaniu opowiadał p. Grzegorz Szymański

Więcej o Powstaniu Styczniowym na naszym terenie >>>

• II miejsce w Gminnym Konkursie Informatycznym

• Marta Janowska i Szymon Robak zdobyli II miejsca w IV Gminnym Konkursie Informatycznym "Jestem bezpieczny w sieci". Organizatorem konkursu był Zespół Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie. Celem  konkursu było promowanie wśród dzieci idei szacunku dla każdego użytkownika globalnej sieci oraz zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz zapobieganie uzależnieniom. Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-IV i klasy V-VIII.