• Dzień Przedszkolaka

• Z okazji Dnia Przedszkolaka, czyli 20 września 2022 r. klasa 0 ze Szkoły Podstawowej w Bukowie i  grupy „Motylki” i „Tygryski” z Samorządowego Przedszkola w Bukowie wybrały się z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka do Bawialni Zoolandia.                              Na miejscu przywitały ich bardzo miłe Panie i opowiedziały o zasadach korzystania ze sprzętów na sali. Radości było co nie miara. Był także czas na ugaszenie pragnienia. W tym wyjątkowym dniu jeden z uczestników wycieczki obchodził swoje 5 urodziny. Czekała go mała niespodzianka od organizatora. Ten dzień pełen wrażeń i atrakcji wypełnił się wspaniałą zabawą. Przedszkolaki bardzo miło spędziły czas z kolegami i koleżankami , dlatego wesołe wróciły do szkoły i  przedszkola na pyszny obiadek.

•  „Pobiegnijmy razem w całej Polsce w Światowy Dzień Fair Play!”
          • „Pobiegnijmy razem w całej Polsce w Światowy Dzień Fair Play!”

• W dniach 7-14 września br. podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie wzieli udział w akcji „Pobiegnijmy razem w całej Polsce w Światowy Dzień Fair Play!” organizowanej przez POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI. Do biegu zgłosiło się 70 uczniów naszej szkoły z klas 4 – 8. Biegi odbywały się na stadionie klubu sportowego "Bucovia" Bukowa pod nadzorem nauczycieli wychowania fizycznego: pani Iwony Żuralskiej i pana Remigiusza Nowaka. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w akcji.

• Wyjazd integracyjny do Wiernej Rzeki

•  Dnia 16 września uczniowie klasy IV ze szkoły w Bukowie wraz z opiekunami: Dorotą Wijas i Joanną Bebel  uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym. Rozpoczęliśmy krótkim przejazdem pociągiem                      z Bukowy do Wiernej Rzeki. Następnie spacerem wzdłuż rzeki z powieści  Stefana  Żeromskiego podziwialiśmy piękno przyrody, poznaliśmy historię ruin młyna w miejscowości  Młynki, odwiedziliśmy miejsce pamięci,  rozstrzelanej przez hitlerowskich okupantów  rodziny Gorajów .

Po dotarciu na miejsce   ogniska na dzieci czekało wiele atrakcji. Urokliwa polana, pieczenie kiełbasek, ziemniaków, wspólne gry i zabawy dostarczyły czwartoklasistom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

• Narodowe Czytanie 2022

• „BALLADY I ROMANSE” ADAMA MICKIEWICZA

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Odbyła się w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach , bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast ale też w domowym zaciszu. W całym kraju pod Patronatem Pary Prezydenckiej odbyło się Narodowe Czytanie na setki różnych sposobów - we fragmentach, w całości, z podziałem na role, głośno, publicznie, a wszystko po to aby  promować klasykę polskiej literatury.

Dyrekcja , nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie już od ośmiu  lat, z wielką przyjemnością, dokładają  swoją małą cegiełkę do tego ważnego wydarzenie. Możemy  wspólnie czytać, w ramach naszej małej ojczyzny, dzięki wieloletniej współpracy i otwartości  Gospodarza  Rodzinnego Gospodarstwa Edukacyjnego Ostoja Dworska w Leśnicy- Grzegorza Szymańskiego.

3 września 2022r w scenerii prastarej Rezydencji Starostów Małogoskich Niegrodowych przywitał przybyłych Gości  oczywiście Gospodarz  wprowadzając zebranych w klimat wydarzenia. Pani Aneta Banaś  przypomniała tytuły jedenastu lektur , które na przełomie jedenastu lat zostały wybrane do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania . Natomiast Burmistrz Małogoszcza Pan Mariusz Piotrowski podziękował organizatorom za wspólne sąsiedzkie działania na rzecz krzewienia kultury związanej z naszą małą ojczyzną .

W ramach  wydarzenia odbył się pokaz rekonstrukcyjny utworu  Adama Mickiewicza „ Powrót Taty” z udziałem młodzieży, uczniów, nauczycieli.  Następnie przystąpiliśmy do najważniejszej części naszego spotkania,  czyli wspólnego czytania  „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Ponadto odbyło się Pisanie Gęsim Piórem fragmentów wybranego tekstu na przygotowanych przez organizatorów kartach pracy. Jak co roku każdy  mógł  podbić swoją książkę okolicznościowym stemplem. Nieodzownym punktem naszych czytelniczych spotkań jest  ognisko, pyszna drożdżówka i miła atmosfera.

Wydarzenia kulturalne w Ostoi to przyjemność  zarówno dla duszy jak i dla ciała za co serdecznie dziękujemy

Organizatorami tegorocznego wydarzenia byli: Pan Grzegorz Szymański –Ostoja Dworska , Pani Aneta Banaś -Biblioteka Szkolna  Zespołu Placówek Oświatowych im Jana Pawła II w Bukowej Współorganizatorzy : Urząd Miasta i Gminy Małogoszcz , Dom Kultury Małogoszcz, Klub Ekologa , Małogoski Oddział Powstańczy 1863-Klub Historyczny działający przy DK Małogoszcz .