• Matematyka ze smakiem

• Czy matematyka może przydać się w kuchni? Oczywiście, że tak. Przedmiot ten można odnaleźć dosłownie wszędzie. Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Bukowie w ramach realizowanego projektu „Natalia i Antek w świecie wielkiej matematyki” przekonali się, że matematyka jest nam potrzebna częściej niż myślimy.

W szkolnej pracowni kuchennej doskonalili umiejętność pracy w grupie, planowania zajęć oraz kształtowali umiejętności matematyczne w aktywnym działaniu. Przygotowywali sałatkę owocową wg przepisu. Podczas zajęć dzielili na dwie i cztery równe części, ważyli, kroili. Przypomnieli sobie co to jest połowa i ćwiartka, gram i kilogram. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem i radością. Ciekawym dodatkiem pracy  była degustacja.

Na koniec zajęć wysunęli wnioski: bez matematyki w kuchni ani rusz, jednostki- ważna znajomość, matematyka jest nie tylko ciekawa ale i „smaczna”:)

• Szkolna Akademia Olimpijska - lekcja online

•           „Spotkanie z olimpijczykiem. Każdy może być lepszą wersją siebie”

1 marca 2022 r. uczniowie klasy 3 z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie podczas zajęć uczestniczyli z ramienia  Polskiego Komitetu Olimpijskiego w  spotkaniu przez  Zoom  z olimpijczykiem – Katarzyną Niedźwiedzką – olimpijką w łyżwiarstwie szybkim.

Było  to autorska lekcja o charakterze edukacyjnym, promująca sport wśród dzieci i młodzieży. Były  opowieści o pasji do sportu, drodze do realizacji marzeń, wyrzeczeniach, pokonywaniu własnych słabości i wieloletniej pracy, bez których nie byłoby możliwe osiągnięcie sportowego, a zarazem życiowego sukcesu.

Spotkanie z olimpijczykiem to niecodzienna okazja, aby osobiście poznać wybitne postacie polskiego sportu, których postawy są godne naśladowania i mogą stać się inspiracją dla młodego pokolenia. Trzecioklasiści mieli okazję zadawać mnóstwo pytań naszej bohaterce.

Pani Katarzyna to łyżwiarka szybka, ogromny talent polskiego łyżwiarstwa szybkiego, srebrna (Soczi 2014) i brązowa (Vancouver 2010) medalistka olimpijska w wyścigu drużynowym, dwukrotna olimpijka z Vancouver (2010) i Soczi (2014). Urodziła się 5 października 1989 roku w Warszawie. Zawodniczka klubu WTŁ Stegny Warszawa. Jest drugą, po Erwinie Ryś-Ferens, polską medalistką mistrzostw świata juniorek (wielobój – MŚJ 2009 – brązowy medal).

W igrzyskach olimpijskich zadebiutowała podczas XXI ZIO Vancouver 2010 i od razu zdobyła brązowy medal olimpijski. 27 lutego 2010 r.  w Vancouver w biegu drużynowym na dystansie 2400 m (wraz z Katarzyną Bachledą-Curuś i Luizą Złotkowską) Polki pokonały reprezentację USA.

Podczas ZIO Soczi 2014 zdobyła srebrny medal w wyścigu drużynowym wraz z koleżankami z reprezentacji. Zajęła także 15. miejsce w biegu na dystansie 5000 m.

• Bal karnawałowy w przedszkolu

• W dniu 15.02.2022 w Samorządowym Przedszkolu w Bukowie odbył się bal karnawałowy w grupach przedszkolnych. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, syrenki, motylki, pszczółki, policjantów, spider-manów, super-manów i batmanów.

Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sal wprowadzał dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa, konkursy, malowanie twarzy przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Na zakończenie balu dzieci dostały słodki poczęstunek.