• Przedszkolaki na Święcie Pieczonego Ziemniaka

• Na powitanie jesieni dnia 7 października 2022 roku w Skorkowie  odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Święto to celebrowały dzieci z wszystkich grup przedszkolnych Samorządowego Przedszkola w Bukowie i dzieci z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Bukowie wraz ze swoimi Paniami i Rodzicami. Podczas jesiennego pikniku dzieci z wszystkich 4 grup wspólnie się integrowały bawiąc się  na placu zabaw. Pokonywały również różne zadania i ćwiczenia sprawnościowe.

Rodzice natomiast zadbali o drobne przekąski , no i oczywiście o wspaniałe ognisko, przy którym wszyscy piekli kiełbaski, pianki, chlebki. Dla wytrwałych czekały chrupiące, pachnące  pieczone ziemniaczki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się by jesienny wypad na ognisko do pobliskiego Skorkowa został w pamięci najmłodszych jak najdłużej.

• Klasy I-III na spektaklu "Calineczka"

• Dnia 05.10.2022 r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Bukowie wybrali  się na wycieczkę do Włoszczowy  na spektakl pt. „ Calineczka” wystawiony przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.

Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz gra aktorów. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną:)

• Ognisko klasowe klasy III

• Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Bukowie korzystając z pięknej pogody, pierwszych jesiennych dni, uczestniczyli w ognisku klasowym. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek. Chłopcy i dziewczynki grali w piłkę, bawili się wspólnie. Odbyły się gry i zabawy integracyjne, zakończone dyskoteką na „świeżym powietrzu”. Czas upłynął bardzo szybko w świetnym nastroju. Spotkanie dostarczyło mnóstwo radości i sprzyjało kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie.

• Jesienne bukiety

• Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W tym roku, niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została dynia. Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Bukowie zainspirowali się jesiennymi kolorami oraz darami. Postanowili przedstawić, co im w duszy gra…
            Przyniesione przez dzieci materiały: kasztany, żołędzie, jarzębina, liście i kwiaty oraz ozdobne dynie - stały się punktem wyjścia do tworzenia jesiennych bukietów.

Taka forma zajęć technicznych została bardzo pozytywnie odebrana.

Każdy oglądający może podziwiać barwne i kolorowe prace.

• Spektakl Internetowego Teatru TVP

• Pod koniec września  września uczniowie klasy 0 i  klasy 1 uczestniczyli  w pierwszym  spektaklu Internetowym Teatru TVP dla szkół w nowym roku szkolnym 2022/23 pt. „Wielka zagadka Misia Uszatka” z łódzkiego Teatru Arlekin w Łodzi. Propozycja Teatru Lalek Arlekin to opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze, przedstawiona w skali mikro. To refleksja nad tym, co teraz, pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu, może dać naszym dzieciom – np. wsparcie w działaniu, model relacji czy baśniowego przewodnika.

„Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji w łódzkim studio animacji Se-ma-for, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Dziś o tego nieco zapomnianego przez obecne pokolenie przedszkolnych dzieci oraz o jego przygody, aktorzy chcieli się upomnieć w teatrze – przypominając ulubionego bohatera poprzednich pokoleń. Pragnęli, aby Miś Uszatek, jego mikroświat i świat jego wartości stanowił znowu element codzienności odwiedzających teatr widzów. Inspiracją do powstania sztuki "Wielka zagadka Misia Uszatka" była postać stworzona przez Czesława Janczarskiego (autor) i Zbigniewa Rychlickiego (ilustrator). Jej autor, znany dramaturg i reżyser Maciej Wojtyszko, stworzył dla tej postaci zupełnie nową historię, z zachowaniem ducha pierwowzoru.

• Dzień Chłopaka w klasie "0"

• Dzień Chłopaka obchodzony jest od 19 listopada 1999 roku. Zainicjowany został tego dnia w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy aktywistów w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Miał być symbolem równowagi płci oraz odpowiedzią na Międzynarodowy Dzień Kobiet. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Bukowie  świętowały z okazji  Dnia Chłopaka obchodzonego jak co roku 30 września. Chłopcy otrzymali  prezenty   i chętnie  pozowali do zdjęć. Oczywiście był też mały słodki poczęstunek dla wszystkich. Bardzo dziękujemy Rodzicom za współpracę.

• Europejski Tydzień Sportu

• 29 września 2022r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Bukowie włączyły się w  8 edycję Europejskiego Tygodnia  Sportu. Ruchu i radości było dużo, ponieważ po raz pierwszy mali sportowcy gimnastykowali się na hali sportowej. Europejski Tydzień Sportu organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2015 roku, a jego hasłem jest - Bądź aktywny (#BeActive). Wydarzenie odbywa się we wszystkich krajach członkowskich i promować ma sport na różnych poziomach, a zwłaszcza tym powszechnym.