• Światowy Dzień Pluszowego Misia
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

            W piątek, 24 listopada w Szkole Podstawowej w Bukowie uroczyście obchodzono Dzień Pluszowego Misia podczas, którego każde z dzieci przyszło do szkoły ze swoim ulubionym pluszakiem.
            W tym wesołym dniu na dzieci z klas 0-III czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach i zgadywankach. Układali puzzle, zbierali kulki w rękawicach kuchennych , układali misie z figur geometrycznych, zajadali przysmak misiów oraz przenosili prezenty od Misia  na wyznaczonej trasie .

            Zabawy z misiem w roli głównej sprawiły wszystkim ogromną radość. Organizując naukę poprzez zabawę mamy szansę w sposób naturalny dotrzeć do każdego dziecka, poszerzać wiedzę, wspierać jego rozwój i umiejętności . Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom PRZYJACIEL PLUSZOWEGO MISIA oraz słodkiego Misia Libusia.

             Dziękujemy Firmie Lhoist Bukowa za ufundowanie nagród oraz za wieloletnią współpracę.

             

        • Udział w przedstawieniu Teatru Maska z Krakowa
          • Udział w przedstawieniu Teatru Maska z Krakowa

          • 1 grudnia 2023 r. najmłodsi uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie, kl. 0-3 obejrzeli ,,na deskach” sali widowiskowej Placówki Kultury w Krasocinie występ Teatru Maska z Krakowa-  przedstawienie pt. ,,Nadchodzące święta każdy zapamięta”. Pachnąca lasem choinka, prezenty, kolędowanie i zabawy na śniegu...

            Magia zimy i Świąt Bożego Narodzenia jest czymś, czemu ulega każdy bez względu na wiek. Dzieci cieszą się z przybycia Świętego Mikołaja, czekają z utęsknieniem na Wigilię.  Każdy chce spędzić ten wyjątkowy czas z rodziną przy wielkim, świątecznym stole. Zobaczmy jakie niespodzianki czekają na Widzów w te święta, czy coś ich może zaskoczy? ...

             

        • Zabawa andrzejkowa klas 0 – III
          • Zabawa andrzejkowa klas 0 – III

          • Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny  zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

            Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszej szkole,  gdzie 30. 11. 2023 r.  odbyła się  zabawa andrzejkowa dla najmłodszych. Imprezę rozpoczęli wychowawcy klas w salach lekcyjnych od przeprowadzenia wróżb. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość.

            Po emocjonujących, zaskakujących  i nieoczekiwanych przepowiedniach  wychowawcy klas zaprosili  wszystkich uczniów do wspólnej zabawy  na przygotowaną i udekorowaną salę. Uświetniły ją oczywiście cudowne, barwne przebrania i stroje. Nie obyło się bez  zabaw ruchowych przy muzyce dla dzieci jak i bez przebojów muzyki współczesnej.

            Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze z zaangażowaniem i wsparciem również uczennic  SSU : Antosi  Gawor i Amelki Wijas  -za co dziękujemy.

             

        •  „Zdrowo żyjesz – wygrywasz”
          • „Zdrowo żyjesz – wygrywasz”

          • Jak co roku, od wielu lat, w miesiącu listopadzie organizujemy w naszej szkole kampanię,    w której chcemy podkreślić znaczenie dbania o swoje zdrowie. Tego roku również  staraliśmy się  zaangażować  całą społeczność szkolną, podejmując  różnego rodzaju działania, pozwalające  uświadomić  wszystkim  jak ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie  ma  zdrowe odżywianie  i aktywny sposób  życia.

            W ciągu prawie dwóch tygodni  uczniowie mogli brać udział w „aktywnych przerwach”, wspólnie z wychowawcami organizowali  klasowe jedzenie śniadania, klasy IV-VIII brały udział w spotkaniu z psychologiem  szkolnym nt. wpływu stylu  życia na nasze zdrowie psychiczne, natomiast  podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie utrwalali nawyk picia wody i poszukiwali  sposobów, jak zachęcić  innych do stałego nawadniania naszego organizmu. Mamy nadzieję, że systematyczne działania promujące zdrowy styl życia podnoszą świadomość  naszych uczniów, przyczyniają się do coraz lepszej ich kondycji, a tym samym wpływają na lepsze samopoczucie.
             

        • Dzień Pidżamy i Dzień Kapcia
          • Dzień Pidżamy i Dzień Kapcia

          • Listopad to z reguły miesiąc zimny, deszczowy i ponury. Jednak nie w naszej szkole! Ostatnie listopadowe dni upłynęły naszym uczniom wyjątkowo zabawnie. W dniach 21 listopada i 23 listopada uczniowie celebrowali dwa nietypowe „święta”, Dzień Pidżamy i Dzień Kapcia. Na czym polegało świętowanie? Każdy, kto w wyznaczone dni nosił pidżamę lub kapcie nie był odpytywany podczas zajęć.

            Uczniowie ochoczo przebierali się w kolorowe pidżamy oraz zakładali domowe obuwie. W ten sposób wszyscy uniknęli pytań zadawanych przez nauczycieli… i zapewne mało pozytywnych ocen. Dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę!

             

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • Już od osiemnastu lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

            Z tej okazji biblioteka  szkolna  ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie zorganizowała  następujące akcje:

            -  Klub Pożeraczy Książek – zabawa skierowana do uczniów klas 1. W czasie  jej trwania uczniowie mają za zadanie przeczytać 5 książek z określonych kategorii
            i zrealizować dwa wyzwania czytelnicze. Pierwszoklasiści otrzymali specjalne karty do gry „Klub Pożeraczy Książek”, które są tym samym biletem wstępu na pasowanie na czytelnika.

            -Konkurs plastyczny  „ Zaczarowany alfabet”  na wykonanie przestrzennych liter. Kreatywne i bardzo pomysłowe  LITERKI  zdobią  bibliotekę.

            Wyróżnione prace: Zosia Tomaszewska, Dawid Włodarczyk, Wiktor Robak, Igor Hornicki, Amelka Kot, Rysiu Chojnecki, Lenka Kot, Natalia Krzyżyk, Piotr Konieczny, Adrianna Wójcik, Piotr Stefańczyk, Ola Wójcik, Mikołaj Gawor, Przemysław Goszczyński, Kacper Wolski, Nikola Piechowska, Aleks Telesiewicz, Maciej Koniuszewski, Maja Bodzioch, Julia Jabłońska, Aleks Frączek, Weronika Stefańczyk, Filip Kowalski i Paulina Stańczyk.

            - Konkurs „Magiczne słowa” dla uczniów klas 1-8 .

            Zwycięzcy z poszczególnych klas: kl. I- Przemysław Goszczyński, Blanka Mazur, kl. IIa- Klaudia Pasicz, kl. IIb- Marysia Moskwa, kl. III- Maja Chojnecka, Kacper Bakalarski i Amelia Kuc, kl.IV- Ada Wijas, kl.V- Marta Janowska, kl.VI- Tymoteusz Krawczyński, kl. VII- Malwina Włodarczyk, kl.VIII- Emilia Hadam.

             

        • Narodowe Święto Niepodległości
          • Narodowe Święto Niepodległości

          • Apel z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę na stałe wpisany jest do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych. To nasze największe, narodowe święto. Ważne jest zatem, aby uczniowie już od najmłodszych lat, poznawali historię kraju, w którym mieszkają. Tak też kontynuując tradycję upamiętniania ważnych wydarzeń narodowych, 10 listopada w Szkole Podstawowej w Bukowie odbyło się przedstawienie „Czym dla mnie jest Ojczyzna?”.

            Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Dorotą Wijas i chórem szkolnym pod opieką Gabriela Kowalczyka przygotowali inscenizację pozwalającą na wzbudzenie refleksji i poszukanie odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę znaczy dla nas słowo Polska – Ojczyzna? Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawiała się również cała społeczność szkolna przyczyniając się do tworzenia muralu: Polska dla ,mnie to….  
            Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

             

        • Aleksander Trybek wyróżniony w Powiatowym Konkursie Plastycznym
          • Aleksander Trybek wyróżniony w Powiatowym Konkursie Plastycznym

          • W dniu 9 listopada 2023 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem: „Nasz powiat – Nasza przyroda”. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat i został przeprowadzony jednoetapowo w czterech grupach wiekowych. 

            Nagrody i dyplomy dla laureatów (osób nagrodzonych i wyróżnionych) wręczone zostały przez Małgorzatę Gustę – Członka Zarządu Powiatu Włoszczowskiego, Łukasza Karpińskiego – Wicestarostę Włoszczowskiego oraz Cezarego Nowaka – Sekretarza Powiatu. Wsród wyróżnionych jest uczeń naszej szkoły Aleksander Trybek. Op. Lucyna Wygoda

             

        • Święto Warzyw i Owoców w przedszkolu
          • Święto Warzyw i Owoców w przedszkolu

          • Dnia 30 października 2023 roku w naszym przedszkolu odbyło się ,,Święto Warzyw   i Owoców” mające na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej u dzieci oraz budzenie potrzeby zdrowego odżywiania się. Panie przeprowadziły pogadankę z przedszkolakami na temat konieczności spożywania przez dzieci warzyw i owoców pod różnymi postaciami, ponieważ zawierają potrzebne dla zdrowia witaminy.

            Dzieci uczestniczyły w ciekawych  i różnorodnych zajęciach, które zakończyły się degustacją wybranych warzyw i owoców. O dostarczenie pięknych i zdrowych produktów zadbała pani intendentka.

             

        • Wycieczka do bawialni ZOOLANDIA
          • Wycieczka do bawialni ZOOLANDIA

          • Dnia 27.10.2023r, dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bukowie wybrały się na wycieczkę do sali zabaw w Jędrzejowie. Dla niektórych przedszkolaków z grupy młodszej "Biedroneczki" była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniami na nowe przeżycia.
            Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.


            Największą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni.
            Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych, odważnych aby ją pokonać. Dzieci z wielką chęcią korzystały z mini pojazdów, armatek na piłeczki, trampoliny, basenu z piłeczkami. Dwugodzinny pobyt szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autokaru. Na każdej twarzy nie było widać zmęczenia tylko uśmiechy.