• Bieg Fair Play w szkole w Bukowie
          • Bieg Fair Play w szkole w Bukowie

          • W dniu 13 września br. o godz. 11 45 nasza szkoła wzięła  udział w III edycji Biegu Fair Play organizowanego przez POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI. Do biegu zgłosiło się 140 uczniów naszej szkoły z klas 1 – 8. Biegi (uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: I – klasy 1 – 3 i II klasy 4 – 8) odbywały się na terenie szkoły, wokół boiska tartanowego pod nadzorem nauczycieli wychowania fizycznego: pani Iwony Żuralskiej i pana Remigiusza Nowaka. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, jak również opiekunom poszczególnych klas, za aktywny udział w akcji.

             

        • Narodowe czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej
          • Narodowe czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

          • Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Odbyła się w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach , bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast ale też w domowym zaciszu. W całym kraju pod Patronatem Pary Prezydenckiej odbyło się Narodowe Czytanie na setki różnych sposobów - we fragmentach, w całości, głośno, publicznie, a wszystko po to aby  promować klasykę polskiej literatury.

             Dyrekcja , nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie już od dziewięciu  lat, z wielką przyjemnością, dokładają  swoją małą cegiełkę do tego ważnego wydarzenie. Możemy  wspólnie czytać,
            w ramach naszej małej ojczyzny, dzięki wieloletniej współpracy i otwartości  Gospodarza  Rodzinnego Gospodarstwa Edukacyjnego Ostoja Dworska w Leśnicy- Grzegorza Szymańskiego.

            11 września 2023r w scenerii prastarej Rezydencji Starostów Małogoskich Niegrodowych przywitał przybyłych Gości  oczywiście Gospodarz  wprowadzając zebranych w klimat wydarzenia. Pani Aneta Banaś  przypomniała tytuły lektur , które na przełomie dwunastu lat zostały wybrane do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania . 

            W ramach naszej wspólnej  akcji odbył się pokaz rekonstrukcyjny
            z udziałem młodzieży z Klubu Historycznego DK Małogoszcz, który miał na celu wprowadzić uczestników w klimat czytanej lektury.

            Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej i jeden
            z  najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w tym roku.
            To książka,
             w której
            człowiek i otaczająca go natura tworzą silny związek.

            Jak co roku każdy uczestnik  mógł  podbić swoją książkę okolicznościowym stemplem. Nieodzownym punktem naszych czytelniczych spotkań jest  ognisko, pyszna drożdżówka i miła atmosfera. To czas integracji mieszkańców gminy Krasocin i Małogoszcza oraz dwóch szkół:  z Bukowy i  z Ciesiel. To jest najpiękniejsze w czytaniu, że zawsze łączy i daje pozytywne odczucia.

            Wydarzenia kulturalne w Ostoi to przyjemność  zarówno dla duszy jak i dla ciała za co serdecznie DZIĘKUJEMY.

            Organizatorami tegorocznego wydarzenia byli: Pan Grzegorz Szymański –Ostoja Dworska , Pani Aneta Banaś -Biblioteka Szkolna  Zespołu Placówek Oświatowych im Jana Pawła II w Bukowej Współorganizatorzy : Małogoszcz , Dom Kultury Małogoszcz, Klub Ekologa , Małogoski Oddział Powstańczy 1863-Klub Historyczny działający przy DK Małogoszcz .

             

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          • Rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się 4 września 2023r. Mszą Świetą o godz. 9.00. Następnie przejdziemy na salę gimnastyczną gdzie odbędzie się spotkanie z Dyrekcją zespołu. Potem w klasach uczniowie spokają sie z wychowawcami. Dowozy w tym dniu będą wyglądały nastepująco:
            • Przywóz:

              8.08 Skorków III

              8.10 Skorków II

              8.13 Skorków I

              8.20 Bukowa (szkoła)

              8.30 Występy Górne

              8.34 Niwiska Gruszczyńskie

              8.40 Gruszczyn I

              8.41 Gruszczyn II

              8.44 Występy

              8.50 Bukowa (szkoła)

              Odwozy po zakończeniu spotkań z wychowawcami.

          • Dowozy w roku szkolnym 2023/2024

          •  

            Przywóz:

            7.08 Skorków III

            7.10 Skorków II

            7.13 Skorków I

            7.20 Bukowa (szkoła)

            7.30 Występy Górne

            7.34 Niwiska Gruszczyńskie

            7.40 Gruszczyn I

            7.41 Gruszczyn II

            7.44 Występy

            7.50 Bukowa (szkoła)

            Odwóz:

            13.30 Bukowa (szkoła)

            13.38 Występy Górne

            13.43 Gruszczyn

            13.48 Gruszczyn

            13.50 Bukowa (szkoła)

            13.56 Skorkow I

            13.59 Skorków II

            14.01 Skorków III

            14.27 Bukowa (szkoła)

            14.32 Skorków I

            14.35 Skorków II

            14.37 Skorków III

            14.50 Bukowa (szkoła)

            14.53 Występy Górne

            14.57 Niwiska Gruszczyńskie

            15.02 Gruszczyn

            15.07 Występy

            Opiekunem dzieci dojeżdżających jest Pani Dominika Trelińska.

                  

             

        • Przedszkolaki na Pikniku Rodzinnym
          • Przedszkolaki na Pikniku Rodzinnym

          • W dniu 28.06.2023. dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bukowie pojechały z rodzicami, rodzeństwem i wychowawcami na Piknik Rodzinny. Cała grupa pojechała trzema autokarami do Jędrzejowa. Tam zwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa, gdzie znajdowały się ciekawe eksponaty związane z historią kolei wąskotorowej. Zabytkową kolejką pojechaliśmy do Jasionnej.

            W trakcie podróży podziwialiśmy piękne krajobrazy naszej pięknej ziemi świętokrzyskiej. Przejazd otwartym wagonem był wielką frajdą dla dzieci. Wiatr a czasami gałązki drzew i krzewów smagały nas po twarzach. Na miejscu mieliśmy  dwugodzinny postój, w czasie którego było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po wspólnym posiłku przyszedł czas na wspólna zabawę z rodzicami. Dzieci świetnie się bawiły przy piosenkach „Maszynista zuch” i „Jedzie pociąg z daleka”. 

            Przedszkolaki próbowały nauczyć swoich rodziców pląsów z pokazywaniem „A ram sam-sam” czy „Ciu - ciu- la-la”. Wszystkie dzieciaki z radością i duża ciekawością zwiedzały lokomotywę i cały pociąg. Pan maszynista pokazywał jak uruchamia się i jedzie taką kolejką. Na zakończenie Pikniku Rodzinnego jeszcze raz wspólnie z rodzicami zabawiliśmy się chustami animacyjnymi. Pogoda i humory wszystkim dopisały i wszyscy przyjemnie i wesoło spędziliśmy czas.

            Przedszkolaki z wychowawcami i rodzicami serdecznie dziękują zarządowi Lhoist Bukowa za sfinansowanie naszej wycieczki.

             

        • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • 23 czerwca 2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Dzień rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice udali się do budynku szkoły. Dyrektor szkoły  podsumowała rok szkolny 2022/2023 oraz wspólnie z wychowawcami klas wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody rzeczowe, listy gratulacyjne dla rodziców. 

            NAJLEPSI UCZNIOWIE

             

            Klasa I               Ryszard Chojnecki, Nikola Piechowska, Natalia Krzyżyk, Klaudia Pasicz, Lena Kot, Maria Moskwa, Blanka Gryżenia, Zofia Tomaszewska, Piotr Konieczny, Wiktoria Krawczyńska, Wiktor Robak, Szymon Piwowarczyk, Weronika Dobosz.

             

            Klasa II             Nel Pedrycz, Julia Graba, Anna Hadam, Nikodem Dobrowolski, Gabriela Bębacz, Maja Chojnecka, Miłosz Kopeć, Kacper Wolski, Natan Szymkiewicz, Adrianna Wójcik, Aleksandra Wójcik, Kacper Bakalarski, Maciej Koniuszewski.

             

            Klasa III             Filip Kowalski, Jan Tomczyk, Adrianna Wijas, Natalia Szymkiewicz, Maria Cichacka, Iga Walasek, Julia Jabłońska, Aleksander Wójcik, Alan Rak, Maja Bodzioch.

             

            Klasa IV             Marta Janowska (5,55), Wiktoria Cichacka (5,36), Kajetan Spurek (5,27), Kacper Mietelski (5,0), Nadia Chojnecka (4,91), Piotr Wolski (4,82).

                         

            Klasa V              Blanka Walasek (5,25), Oliwia Piekaj (5,17), Przemysław Treliński (5,17), Paulina Stańczyk (5,17), Alan Bakalarski (5,17), Karol Goszczyński (5,08), Alicja Jamrozik (5,08), Wojciech Włodarczyk (4,75), Jan Wójcik (4,75).

             

            Klasa VI             Vanessa Dobrowolska (5,42), Amelia Wijas (5,33), Aleksander Trybek (5,0), Wojciech Gacia (5,0), Julia Sornat (4,75), Malwina Włodarczyk (4,83).

                                      

            Klasa VII           Adrianna Nykiel (4,86)

             

            Klasa VIII a       Patrycja Kozioł (5,11), Diana Żytniewska i  Hanna Mietelska (4,94), Zofia Stefańczyk i Julia Bebel (4,76).

             

            Klasa VIII b       Alicja Robak (5,61), Julia Robak (5,44), Nadia Bebel (5,16), Julia Spurek (5,11), Dominik Król (5,0), Anastazja Jamrozik i Weronika Kwapisz (4,77).

             

            OSIĄGNIĘCIA

            Alicja Robak

            - VI Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych – laureatka, op. Elżbieta Trybek (2 wynik w województwie);

            Patrycja Kozioł

            - XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS-u „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych sytuacji unikamy” – wyróżnienie (op. Jolanta Kwapisz)

            Julia Jabłońska

            - Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Krajobraz doświadczam w pełni” – I miejsce op. Elżbieta Giemza;

            - XVII Międzynarodowy Konkurs plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” – wyróżnienie op. Ewa Terpic- Zając

            Piotr Stefańczyk z klasy II

            Diecezjalny Konkurs Plastyczny „Anioł Stróż – opiekun i towarzysz drogi życia” – II miejsce, op. Ewa Terpic-Zając

            Izabela Brymerska, Szymon Mikołajczyk

            - Wojewódzki Konkurs „Życie i działalność Hugo Kołłątaja i KEN” – III miejsce, op. Beata Mazur;

            Amelia Wijas i Natalia Kałamaga

            - XXIV edycja Wojewódzkiego Konkursu „Nasz Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj i dziś” pod hasłem „Geologiczna różnorodność Ziemi” – wyróżnienia (op. Sławomira Jambor);

            Julia Kałuzińska i Julia Spurek

            XII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Depresja w Twoich oczach” – I i III miejsce op. Lucyna Wygoda

            Anastazja Jamrozik i Elżbieta Dróżdż

            I Powiatowy Turniej Wiedzy o Harrym Potterze – I miejsce, op. Aneta Banaś

            Natalia Szymkiewicz

            Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bombka świąteczna w barwach polsko-ukraińskich”- II miejsce op. Aneta Banaś

            Adrian Mietelski

            V Rejonowy Konkurs z Języka Angielskiego dla ósmoklasistów „The Joy of english” – II miejsce, op. Barbara Smól

            Adrianna Nykiel

            VII Rejonowy Konkurs Recytatorski „Łąka i jej mieszkańcy” – wyróżnienie, op. Aneta Banaś

            Weronika Stefańczyk z udział w licznych konkursach plastycznych

            Świętokrzyska Miniolimpiada dla uczniów klas I-III (dyplomy i medale)

            Arkadiusz Malik i Nikodem Dziopa      obsługa sprzętu

            Poczet sztandarowy szczególne podziękowania dla uczniów, którzy pełnili tę zaszczytną funkcję podczas wyjazdów, w dni wolne od nauki. Poproszę na środek: Patrycję Kozioł, Elżbietę Dróżdż, Dianę Żytniewską, Mateusza Sornata i Wiktora Mroza. Pozostałym: Nadii Bebel, Weronice Kwapisz, Darii Słabisz i Bartkowi Wilkowi dziękuje, że pełnili tę funkcję tu na miejscu.

            Absolwenci zwrócili się z wyrazami podziękowania do wychowawców, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Pani dyrektor Agata Kapelusz-Derejska złożyła podziękowania rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, życzliwość i współpracę. Gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi dziękowała za trud i troskę o kształtowanie właściwych postaw dzieci, młodzieży. Życzeniami spokojnych, bezpiecznych wakacji oraz zasłużonego odpoczynku zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023.

             

        • Koniec roku w klasie "0"
          • Koniec roku w klasie "0"

          • "Pożegnania nadszedł czas"

            Pod takim hasłem w dniu 23 czerwca 2023r. część kl. 0 z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie, uroczyście zakończyła swój pierwszy etap edukacji. Dwunastu absolwentów z tej grupy po wakacjach rozpocznie naukę w klasie pierwszej. Część młodszych pozostanie dalej w zerówce szkolnej lub przedszkolnej. W przygotowanym programie młodsi zerówkowicze pożegnali się ze starszymi a starsi pożegnali młodszych.

            Zakończenie roku szkolnego było również okazją do uczczenia Dnia Matki i Dnia Ojca. Wszyscy wspólnie zaśpiewali  dla Rodziców piosenki z życzeniami i wręczyli zrobione samodzielnie niespodzianki. Po występie każde dziecko  otrzymało pamiątkowe dyplomy, jak również prezenty od Rodziców. Na koniec czekał na wszystkich wspaniały tort. Były także podziękowania dla Rodziców, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania na rzecz grupy i służyli swoją bezinteresowną pomocą. Również dzieci i rodzice wyrazili swoją wdzięczność i podziękowanie dla wychowawcy.Klasa 0 wspólnie z wychowawcą miała również okazję tydzień przed  zakończeniem roku szkolnego spotkać się z Rodzicami na pożegnalnym ognisku, które zorganizowano w Skorkowie. Był to wspaniały moment na beztroskie zabawy, rozmowy i wspomnienia z  wspólnie przeżytych dni. Życzymy wszystkim  wielu sukcesów i spełnienia marzeń, jak również bezpiecznych i radosnych wakacji.

             

        • Ognisko klasy VI na zakończenie roku szkolnego
          • Ognisko klasy VI na zakończenie roku szkolnego

          • 12 czerwca 2023r. uczniowie klasy 6 przy pomocy rodziców przygotowali ognisko klasowe. Zgromadziliśmy się przed szkołą, by wspólnie z wychowawczynią p. Elzbietą Trybek i jedną z mam p. Agnieszką Kałuzińską przejść do Skorkowa na miejsce naszego spotkania.Tam czekali na nas koledzy i koleżanki, którzy wszystko przygotowali.

            Po krótkim przywitaniu rozpoczęły się gry i zabawy oraz pieczenie kiełbasek, kromeczek chleba oraz pianek w ognisku. Chłopcy rozegrali pełen emocji mecz piłki nożnej. Dziewczynki spędzały czas na placu zabaw. Był to ciepły, letni dzień, dlatego mogliśmy miło siedzieć przy ognisku, na świeżym powietrzu, bawić się i rozmawiać. Przy muzyce i zabawie czas nam bardzo szybko minął. 

             

        • XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
          • XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

          • Tegoroczny XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczął się pod hasłem „Książka to ogród”. Hasło zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom.


            W Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie OTCD na stałe jest wpisany do kalendarza najważniejszych wydarzeń organizowanych przez bibliotekę szkolną. W tym roku był to zarówno FESTIWAL KSIĄŻEK jak i  też  kwiatów. Na każdą klasę czekały dwa zadania: wykonać dużego kwiatka i  umieścić na  jego płatkach hasła „za co lubimy książki?” oraz przygotować ulubione książki i zaprezentować je całej społeczności szkolnej. Wszystkie klasy wykonały zadania perfekcyjnie i na korytarzu szkolnym powstał piękny ogród. Uczniowie zaprezentowali całą gamę swoich ukochanych  książek podkreślając tym samym, że czytanie  daje cały wachlarz korzyści i przyjemności .  
            Został także ogłoszony  konkurs literacki „ Dlaczego książki są jak ogród?”.

            W kat. Klas I-III zwycięzcą został Maciej Koniuszewski z klasy II, natomiast
            w kat. Klas IV- VIII  pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Cichacka z klasy IV.

            Wiktoria napisała tak: Książki są jak kwiaty- każda inna.

                                              Jak motyle- uskrzydlają.

                                             Jak warzywa- czytasz i rośniesz.

                                            Jak płatki róż- mają kilka części.

                                            Są jak korzenie – zapadają w pamięć.

             

            Teraz  już  chyba nikt  nie ma  wątpliwości, że „Książka jest jak ogród”.
            Biblioteka szkolna zaprasza do Ogrodu.

             

        • Sukces Patrycji Kozioł w konkursie plastycznym  „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”
          • Sukces Patrycji Kozioł w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

          • Patrycja Kozioł zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechnianie przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego  stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

            Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 – III i klasy IV – VIII. Wśród nich byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukowie: Natalia Krzyżyk (kl.I), Maria Cichacka (kl.III), Wiktoria Cichacka (kl.IV), Patrycja Kozioł (kl.VIIIa), Julia Kałuzińska (kl.VIIIb) i Julia Spurek (kl.VIIIb).

            Opiekun Jolanta Kwapisz